Odpady budowlane

Co wpływa na cenę wynajmu kontenerów?

Wynajęcie kontenera na odpady może mieć różnić się cenowo. Tak, jak chleb ma różną cenę w różnych piekarniach, tak wynajem kontenerów może mieć różną cenę w różnych firmach zajmujących się zagospodarowaniem odpadów. Co wpływa na cenę tej usługi? Skąd wynikają różnice?

Pojemność kontenerów na gruz

Kontenery na gruz są dostępne w różnych pojemnościach. W żadnym wypadku nie jest tak, że pod tą nazwą mieści się po prostu jeden rodzaj kontenera. Najmniejszy pojemnik może mieć 1,7 metra sześciennego, a pojemność kolejnych może być większa np. o jeden metr. Zazwyczaj te większe pojemniki bardziej opłaca się zamówić. Z drugiej strony nie ma też sensu wynajmować większych kontenerów niż te, które odpowiadają rzeczywistym potrzebom. Za niezapełnioną przestrzeń pojemnika i tak trzeba będzie zapłacić, a odpady w obrębie jednego kontenera nie powinny być ze sobą mieszane. W pojemniku na gruz może znaleźć się wyłącznie gruz.

Rodzaj odpadów w Białymstoku

Wywóz gruzu Białystok to tylko jedna z opcji. Wywozić można różnego rodzaju odpady – złom, makulaturę, papę, odpady wielkogabarytowe, zielone czy po prostu odpady zmieszane. W każdym wypadku będziemy mówili o zupełnie innej cenie wynajętego kontenera. Wynika to z prostego faktu – legalne i poprawne zagospodarowanie kontenera gruzu ma zupełnie inny koszt niż zagospodarowanie kontenera odpadów zielonych. Trzeba więc pamiętać, że rodzaj odpadów ma właściwie kluczowy wpływ na cenę ich zagospodarowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *