Budowa Izolacja

Czym dokładnie należy się sugerować przy wyborze mat grzewczych?

Warto mieć świadomość, że przy wyborze maty grzewczej do pomieszczenia istotne jest uwzględnienie bardzo istotnych czynników. Jakie kwestie koniecznie powinno się wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?

Wymiary

Należy mieć świadomość, że na skuteczności danego systemu ogrzewania podłogowego bardzo duży wpływ będzie mieć rozstaw mat. Warto wiedzieć, że nie zawsze odpowiednim rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednej większej maty, która będzie obejmowała swoją powierzchnią całe pomieszczenie. Doskonałym przykładem jest fakt, że w niektórych miejscach ciepła posadzka może być zupełnie nieprzydatna.

Ponadto obecnie na rynku można bez żadnego problemu znaleźć produkty o długości nawet 20 metrów i szerokości 50-100 cm. Ważna jest także grubość maty, przeważnie wynosi ona 3 milimetry. Oznacza to tym samym, że system grzewczy nie przyczyni się do podwyższenia podłogi.

Sterowanie

Matami grzewczymi można sterować na trzy sposoby. Pierwszym rozwiązaniem są maty z termostatem bez programatora. W tym przypadku nie tylko dostosowanie temperatury, ale również pracy omawianego urządzenia będzie odbywało się bez udziału użytkownika.

Z kolei mata z termostatem z programatorem pozwala na rozplanowanie kiedy dokładnie dana mata grzejna ma działać, a także jaką temperaturę generować.

Można także zdecydować się na matę z termostatem z uczącym się programatorem. Należy mieć świadomość, że jest to bardzo zaawansowane rozwiązanie, które może dostosować pracę w zależności od oczekiwań użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *